Balkan Telekom, VSAT – Kurumsal Uydu Ağı çözümleri ile uydu üzerinden her türlü data, kapalı devre telefon & fax hizmeti vermektedir. Uydu haberleşme altyapısının coğrafi olarak birbirinden farklı bölgelere rahatlıkla kurulabilmesi yurtiçi ve yurtdışı noktalarında geniş bir bölgeye kesintisiz hizmet verilmesine olanak sağlamaktadır.

 

Kurumsal Uydu Ağı ile noktadan noktaya ya da noktadan çok noktaya bir yapı kurulabileceği gibi merkezsiz noktalar arası (mesh) bir yapı da kurulabilir. Mesh yapıda kurulan sistemde her bir nokta diğer bir nokta ile direkt görüşebilir (single hop).

 

Müşteri ihtiyacına göre kullanılan uydu terminalleri TDMA ya da SCPC modunda çalışabilir. SCPC daha çok star yapıda ve az sayıda uzak noktadan oluşan ağlarda, TDMA ise mesh yapılı ve fazlaca sayıda uzak noktadan oluşan ağlarda tercih edilmektedir. 64Kbps’den başlayarak 30 Mbit hızına  kadar bağlantılar oluşturulabilmektedir.

 

Kurulan VSAT sistemi ile video konferans, VoIP, SAP gibi birçok farklı uygulama çalıştırılabilmektedir.

 

Uydu üzerinden iki ya da daha fazla nokta arasında yüksek kalitede gerçek zamanlı görüntü ve ses aktarımı sağlanmaktadır. Böylece kişiler farklı ortamlarda olsalar bile sanki aynı yerdelermiş gibi birlikte toplantı yapabilir, sunumlarını ve fikirlerini görüntülü ve sesli olarak paylaşabilirler (Video Konferans).

 

Balkan Telekom VSAT SCPC